PARAFÍN 2005
(současná sestava) 23_7_2005
Jiří Kadeřábek odrážka kytary, zpěv
Michal Nevrlý odrážka zpěv
Robert Zejmon odrážka basová kytara
Pavel Korec odrážka bicí nástroje


PARAFÍN 1982 - 2004

foto 1 Vznik skupiny sahá do roku 1982, když členové skupiny ukončili základní školu a hráli písně od Olympicu, Katapultu, ETC, J.Schelingera a mnoha dalších v té době oblíbených interpretů.O rok později dochází k zásadnímu zlomu, kdy kapela je již značně ovlivněna svými vzory, Deep Purple, Black Sabbath, Ufo, Rush, Yes, ale následuje nastupující trend heavy metalu a nechává se dále ovlivňovat např. Judas Priest, Iron Maiden, Venom a Metallica.

foto 2 To má za důsledek několikanásobné vykázání od tehdejších kvalifikačních zkoušek. Tato bariéra je však zdolána na podzim roku 1985, kdy nad ideologií jednoznačně vítězí alkohol a porota ovlivněna moravským folklórem v podobě chutné slivovice patrně přehlédla nový hudební styl šířící se rychlostí blesku mezi mladou generací. Další souvislosti v podobě ostražitých cenzorů, kteří ruší již dobře zpropagovaný koncert pražského Arakainu, umožnily skupině Parafín zaskočit na pódiu své již slavné kolegy a zapsat se tak do podvědomí rockových fanoušků, že se sály plní týden co týden až do jara 1986. To si zájmy lidové armády stojí nekompromisně na svém a tak je Parafín kompletně chtě nechtě naverbován.

Po dvouleté odmlce se skupina opět shledává v rodných Voticích, to však ale ještě netuší, že ji čeká pouze jeden předrevoluční rok a poté ještě dva roky plné personálních změn a hudbě ne příliš příznivého klimatu.. Novou krev nalévá do Parafínu v roce 1991 zpěvák Michal Nevrlý, kdy skupina nabírá obrátek.

foto 4 V roce 1994 přichází 1.demo skupiny, další koncerty a taneční zábavy. Skupina se natolik zviditelňuje, že v důsledku toho přichází o bubeníka a vzápětí i o basistu, kteří se nechávají zlákat finančně zajímavým angažmá. To však přihrává šanci již netrpělivým muzikantům, kteří s chutí doplňují rytmickou sekci Parafínu.

foto 5 V roce 1998 přichází druhé demo a s ním další nabídky na nové produkce. Též se připojuje druhý kytarista Honza "Zetor" Kuchař a skupina nabírá druhý dech také v podobě nového zpěváka Václava "Kocoura" Kardy.

Poté se skupina natolik zformovala, že připravila své debutové album s názvem "ON", které natočila v létě 2000 ve studiu Bellatrix, a vydává ho na jaře 2001. Křest proběhl za společného vystoupení spřízněných Arakainů a kmotrem nemohl být nikdo jiný než Aleš Brichta.

foto 6 foto 7